lawendowa

lawendowa

sobota, 12 września 2015

Szybko i smacznie

Tak tak dociera do mnie pomału, że jesień zbliża się wielkimi krokami bo w taką pogodę jak dziś nic się nie chce. Najchętniej leżałabym cały dzień w łóżku i nic nie robiła ale to niemożliwe..
Więc już z samego rana "wydarłam" na zakupy by szybko wrócić i wziąć się za robotę.
Z racji tego, że za oknem jest jak jest a M. nadal ma brzydki kaszel nici z wyjazdu do Gdańska. 
Nie planuję na razie niczego bo znowu się nie uda ale za to męża wygoniłam na targi ogrodnicze żeby kupił jakieś nowości do naszego ogrodu bo już w przyszłym tygodniu znowu ma wrócić lato i będziemy mieli co robić :)

A jak kota nie ma w domu to myszy harcują  i... 

dzisiaj na naszym stole kluski śląskie, które chodziły za mną cały tydzień i choć nie trzeba dużo przy nich robić ciągle brakowało czasu:)
Przepis jak wiecie jest bardzo prosty a gdy przy prawie jesiennej aurze dzieci w domu się nudzą to wystarczy ich zagonić do kuchni i pyszny obiad będzie jak znalazł:)                                      

                                                                Uwielbiam te talerze :)
                                       

Składniki na kluski śląskie :

- ziemniaki
- mąka ziemniaczana

Najpierw ugoruj ziemniaki w osolonej wodzie. Następnie wystudzone ziemniaki przeciśnij przez praskę i przełóż do większego naczynia. Podziel całość na cztery równe części , ćwiartkę masy wyjmij i wsyp tyle mąki w puste miejsce aby powierzchnia masy ziemniaczanej była  równa z powierzchnią mąki. Potem dołóż resztę masy i  uformuj kulki, które możesz delikatnie spłaszczyć a w środku każdej z nich zrób małe wgłębienie - charakterystyczną dziurkę :) Gotuj w osolonej wodzie ok. 3-4 min od czasu wypłynięcia klusek na powierzchnię. 
Idealnie nadają się do wszystkich dań z sosami, mięskiem oraz z modrą kapustą ...moja córa jak mówi lubi tylko z sosikiem wiec i tak jej zaserwowałam na naszych ulubionych talerzach Villeroy&Boch, których kolekcja się powiększa  :) 


                     Smacznego życzę :)